Založ si blog

Kde si cudzinec vybaví lekárske vyšetrenie pre cudzineckú políciu?

Ste cudzinec a práve ste získali pobyt na Slovensku? Cudzinecká polícia od Vás bude v niektorých prípadoch vyžadovať potvrdenie, že netrpíte chorobou ohrozujúcu verejné zdravie. Toto potvrdenie je potrebné predložiť do 30 dní odo dňa prevzatia dokladu o pobyte. 

Kto vyšetrenie pre cudzincov vykonáva?

Cudzineckej polícii je nutné dokladovať posudok preukazujúci vyhovujúci zdravotný stav, cudzinecká polícia však akceptuje iba niektoré pracoviská. Asi najširšie pôsobenie na Slovensku pri zabezpečení posudku, ktorý akceptuje cudzinecká polícia, je firma Medical Control,tá zabezpečuje lekárske prehliadky v 7 mestách po celej SR: Bratislava, Zlaté Moravce, Levice, Komárno, Zvolen, Kežmarok, Levoča. Na tomto odkaze sa môžete objednať na lekárske vyšetrenie pre cudzineckú políciu

Aktuálna situácia počas Covid-19

Nemocnice sú plné covidových pacientov a lekári sú preťažení. Niektoré nemocnice vyšetrenie cudzincov dočasne pozastavili. Napriek možnosti predĺženia niektorých lehôt sa odporúča  objednať čím skôr. V niektorých ambulanciách sa na termín čaká aj viac ako jeden mesiac.

Pred samotným vyšetrením si nemocnice žiadajú predložiť aj negatívny PCR test. Ten nesmie byť starší ako 4 dni odo dňa vyšetrenia. 

Vystavenie posudku pre cudzineckú políciu

Pokiaľ cudzinec netrpí chorobou ohrozujúcou verejné zdravie, nemocnica mu vydá posudok. Tento posudok sa následne posiela cudzincovi na zvolenú adresu, prípadne na požiadanie posudok nemocnica zašle priamo na cudzineckú políciu.

Aké má cudzinec ďalšie povinnosti?

Po udelení pobytu je nutné dokladovať taktiež poistenie. Zákon uvádza, že doloženie potvrdenia o poistení je potrebné preukázať do 30 dní odo dňa prevzatia dokladu o pobyte (pobytovej kartičky), čiže nie od udelenia pobytu. V tomto článku sme písali viac o poistení pre cudzincov

Agentúry dočasného zamestnávania sú čoraz viac obľúbené

02.02.2021

V krízových časoch, aké momentálne firmy zažívajú, sa otvára priestor prideľovaniu zamestnancov cez agentúry dočasného zamestnávania (ADZ). Ich podstatou je dočasne prideliť pracovníka na určitú pozíciu k užívateľskému zamestnávateľovi. Títo zamestnanci však ostávajú kmeňovými zamestnancami agentúry. Tá za nich platí taktiež všetky odvody. Ich výhodou [...]

Igor Matovič, príhovor

Matovič pozýva do víťazného boja: Rozhodujúce budú najbližšie týždne

06.03.2021 20:50

Premiér tvrdí, že každé nedodržanie opatrení ohrozuje slabších.

fiat auto naháňačka košice

Naháňačka v Košiciach, auto nezastavili ani výstrely

06.03.2021 20:32

Vodič nemal rúško, zdalo sa, že je opitý alebo pod vplyvom inej návykovej látky, a zvláštne gestikuloval.

Škola / Žiak / Žiaci /

Dátoví analytici radia: Nepúšťajte deti do škôl

06.03.2021 20:13

Zastúpenie detí a mladých ľudí nikdy nebolo tak vysoké ako teraz. Preto analytici radia neotvárať školy.

Referendum 2021, Robert Fico

Referendum 2021. Opozícia hovorí, že má už státisíce podpisov

06.03.2021 16:39

Kedy budú zozbierané podpisy pod referendum, ktorým chce opozícia, ale aj odbory či nespokojní ľudia vyvolať predčasné voľby?

JUDr. Veronika Michalíková, MBA

Právne novinky

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1377x
Priemerná čítanosť článkov: 689x

Archív